Avrupa Dayanışma Programı

Gençlere, kuruluşların günlük işlerinde yardımcı olmalarına imkân veren 2-12 ay süren ve bazı durumlarda 2 hafta ve üzeri sürebilen tam zamanlı, ücretsiz etkinliklerdir. Gençler, program ülkelerinde ya da komşu ortak ülkelerde sosyal dahil etme, çevre, kültür ve diğer konuları içeren projelerde gönüllülük yapabilirler. Bireysel gönüllülük ve gönüllü takımları adlı iki tür faaliyet bulunmaktadır.

Projenin hedef kitlesi kimdir?

Projenin hedef kitlesi 18-30 yaş arası gençlerdir.
 
 

Proje ve faaliyet süresi ne kadardır?

Faaliyet süresi 2 ay (seyahat günleri hariç 60 gün) -12 ay arasındadır. Faaliyet süresi, imkânı kısıtlı gençlerin katıldığı projelerde 2 haftadan (seyahat günleri hariç) başlayabilir Gönüllü takımları için faaliyet süresi 2 hafta ile 2 ay (seyahat günleri hariç 59 güne kadar) arasındadır. Ön hazırlık ziyareti için faaliyet süresi maksimum 2 gündür (seyahat günleri hariç).

 

Neler karşılanmaktadır?

Yolculuk, Seyahat bandının üstündeki yolculuk masrafları, Kurumsal destek- Proje yönetimi masrafları Kurumsal destek- Faaliyet masrafları Dahil etme desteği Cep harçlığı Dil desteği İstisnai masraflar Tamamlayıcı faaliyetler masrafı
 

Sizlerde ücretsiz Gonululuk imkânlarindan yararlanmak istiyorsaniz bizi takip edin ve size uygun projeye basvurarak dahil olun.

Daha fazla bilgi almak icin bize herzaman elektronik posta araciligiyla veya sosyal medya hesaplarimizdan ulasabilirsin.